20.5.2010 - Vardagslyx
Öppnade två stora flaskor schampo och balsam från Tigi´s Bed Head serie idag. De har legat nerpackade och oöppnade i typ ett år snart, så jag tyckte det var på tiden att de fick lufta sig lite. Och guuud, vilken annorlunda känsla att tvätta håret med ett bra schampo istället för ett billigt från matbutiken. För det första är ju doften helt underbar (även om det här inte var nån av mina Tigi-favoriter) och för det andra så hålls håret rent mycket längre.
Dessutom blir det billigare i längden att investera i ett bra schampo. Dom är oftast mycket drygare och bättre, och räcker därmed mycket längre. Jag har för mig att det tog mig ungefär ett år att få slut på min senaste Bed Head flaska, och den var dessutom hälften mindre än de här flaskorna jag har nu. Så snåla inte. Satsa på ditt schampo!

Schampo och balsam från TIGI´s BED HEAD serie.
Jag kör på samma, Self Absorbed :) Och du har så rätt, kvalitetsshampo är mycket bättre. Den fattiga har inte råd att köpa billigt är mitt motto.
Bra Linda..väldigt bra! =)
Tigi har helt underbara produkter! Håller helt klart med om att de räcker hur länge som helst o håret blir i princip aldrig smutsigt heller. Plus att de doftar ljuvligt!! Vardagslyx!
