11/3-09 - många planer för kvällen

Äntligen hemma. Dagen gick väl helt okej ändå, men sliten är jag. Nu är det bara en likadan kvar.

Ikväll är jag ensam hemma. Mannen har fotbollsmatch i Kuopio idag, förstår ni. Eller hade rättare sagt, för de vann 3-0 såg jag på text-TV.
Anyway, så finns det alltid så mycket jag vill och borde göra såna här kvällar. Då jag är ensam. Jag får så mycket mer gjort då.
Idag borde jag plugga, städa lite och ha en liten skönhetskväll. Dessutom vill jag ju passa på att mätta mitt datorberoende till fullo när det inte går ut över någon annan. Så jag skall väl försöka hinna med lite av varje. På skönhetsfronten får det väl räcka med att tvätta håret och fixa ögonbrynen (allt för många veckor sen sist), i städväg skall jag putsa upp köket och plocka i vardagsrummet, och gällande pluggandet får jag koncentrera mig på examensarbetet.
Sedan får vi se hur mycket tid det blir över till datorn då.


Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback


En gratisdesign av:

jennyjanssons.com

Bilder i headern från weheartit.com


RSS 2.0
Ladda ner en gratis bloggdesign på www.designadinblogg.se/gratisdesign - allt om bloggdesign!