26/6-09 - sockersött i shoppingbaggen

Tror ni det blev någon springtur för mig? Needå, jag blev för lat.
Istället promenerade jag och mannen till hovrättsparken där alla livsnjutare satt och firade. Själva stannade vi bara till några minuter för att säga hej innan vi gick vidare hemåt.
Det var en jäkla massa folk i rörelse ikväll. Och jag förstår dem. Helt suveränt väder att sitta på en brygga och smutta på en bärs, eller i parken och grilla korv och spela kubb. Blev lite frestad att göra detsamma där ett tag. Men när vi kom hem och mannen drog iväg på en nattur hann tröttheten ikapp mig. Jag rör mig nog inte långt från soffan idag mera.

Men jag lovade ju visa upp mina rea-fynd. Så det skall jag också göra.

Rutigt linne och babyrosa kofta från Lindex. Totala priset låg på 9,55 euro.

Bilderna har lite dålig färg ser jag, eftersom koftan ser allt annat än babyrosa ut. Men idag blev det alltså en riktig gulli-gull shopping. Bägge plaggen är ju söta som få.
Linnet har egentligen axelband, men dem lyckades jag riva sönder när jag skulle dra linnet på mig. Så imorgon åker symaskinen fram.

Nu signar jag ut för idag.


Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback


En gratisdesign av:

jennyjanssons.com

Bilder i headern från weheartit.com


RSS 2.0
Ladda ner en gratis bloggdesign på www.designadinblogg.se/gratisdesign - allt om bloggdesign!