3/7-09 - dagens små inköp

Nu är jag hemma från rundan på stan. Vi har beställt tid för tennis klockan 5, så jag tänkte slänga in dagens köp innan dess.
Jag köpte ett par mörka jeansleggings på VILA som jag spanat in redan tidigare. Hade tänkt köpa två par, men blev övertalad att skippa de ljusa stentvättade eftersom jag har ett par nästan likadana sådana från förr. Så det blev bara de här mörka.



Anledningen till att jag gillar dessa jeansleggings så bra är fickorna där bak. Det får dem att se ut som vanliga jeans och går därför att använda även till kortare blusar.
Sedan gick vi en sväng via Hemtex. Där hittade jag påslakanset för dubbelsäng som var nedsatta med 75% från originalpriset. Det passade mig utmärkt, för jag betalar inte gärna 80 euro för ett stycke tyg sådär annars. Så jag köpte med mig två stycken hem.



Det var allt för den här gången.


Kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback


En gratisdesign av:

jennyjanssons.com

Bilder i headern från weheartit.com


RSS 2.0
Ladda ner en gratis bloggdesign på www.designadinblogg.se/gratisdesign - allt om bloggdesign!