30/1-09 - kl.18.31

Vi hade tänkt bjuda över paret som står bakom våra gratisbiljetter till Schyffert ikväll. Men de hann bjuda oss före. Och tur var väl det, för här ser ut som om helvetet brytit löst. Saker överallt.

Det var förresten ett mycket trevligt paket som väntade på posten. Klänningen och de urläckra gladiatorskorna, som även  Klingen bloggade om härom veckan (hon måste ha läst min blogg) hade anlänt.


Klänningen som jag beställde i storlek M (normalt är jag en S) satte nästan som smort. Skorna däremot var aningen för stora. De funkar, men kunde ha varit i storlek 37 istället för 38. Enda problemet är att de är omöjliga att gå i. Jag brukar klara av klackar, även om jag inte är någon Victoria´s Secret modell. Men de här klackarna är så skyhöga att det helt enkelt inte går. Jag utmanar er. Ni får prova dem om ni vill. Men det går inte. Och det är en skam för skovärlden, för de är så jääävla fina.




Kommentarer
Postat av: Linn

Så sjukt snygga. Vad hamna du tulla? Jag blev helt knäckt när jag såg att du beställt, hadd tänka fråga om vi sku göra en order tillsammans!

2009-01-30 @ 17:36:45
Postat av: Linda

Då får du säga till ifall du e intresserad av att sälja dem;)

2009-02-03 @ 19:32:53
URL: http://libas.blogg.se/

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback


En gratisdesign av:

jennyjanssons.com

Bilder i headern från weheartit.com


RSS 2.0
Ladda ner en gratis bloggdesign på www.designadinblogg.se/gratisdesign - allt om bloggdesign!