söndags shoppingen.

Dagens shopping resulterade i bra mycket mer grejer än igår. Men summan jag spenderade blev slutligen densamma. Som jag tidigare sade höll jag mig till budget-shopping idag, och fick därmed dubbelt mer plagg än igår. Med mig hem hade jag:

- 3 par trosor & 2 BH:n, Gina Tricot
- Gråa strumpbyxor, Gina Tricot
- Klänning, H&M
- Polo, H&M
- Kort A-formad kofta, H&M
- Mega-size munkjacka, Monki
- 2 hemligheter, Top Shop & Gina Tricot

   

Ovan, några av mina köp för idag.
Måste visserligen gå och byta BH:na till ett par större imorgon. Av någon underlig anledning har jag varit tvungen att välja en större storlek på dem den senaste tiden. Hur det kommer sig har jag ingen aning om. Jag vet med säkerhet att mina bröst inte vuxit på bra många år, tyvärr. Det måste vara det minimalistiska modet som även går ut över klädstorlekarna. Någon annan förklaring hittar jag inte. Men jag tycks inte lära mig detta, utan ändå leva kvar i mina gamla storlekar.

Inhandlade även två stycken presenter till en väntad liten bebis, som förväntas komma i början av mars, och till dennes mor. Kan tyvärr inte avslöja vad här i bloggen eftersom modern högst troligen läser den.


Efter min shoppingrunda lät jag mig luras av Janine att gå ner och köpa en kebab tillsammans med henne. Det tycker jag att jag var värd efter ännu en nykter helg. Jag har inte rört en droppe alkohol sedan Moore-festen, förutom ett glas vin till maten under mammas och pappas besök i Stockholm.
      
                    image108
                     Den var yummie.

Kommentarer
Postat av:

trots att du sagt om lite pengar, tycker jag du verkar ha hur mycket som helst då du kan shoppa så:)

2007-10-29 @ 11:35:06
Postat av: HannaH

jag tycker dock att vissa affärer har stora storlekar. Liksom, jag kan nuförtiden använda storlek32 från H&M. Men det varierar ju från plagg till plagg ;)

2007-10-29 @ 12:01:47
Postat av: Linda

Jag har aldrig sagt att jag har lite pengar. Jag har bara sagt att jag skulle vilja och behöva mer..:)

2007-10-29 @ 13:43:57
URL: http://lindisens.blogg.se

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback


En gratisdesign av:

jennyjanssons.com

Bilder i headern från weheartit.com


RSS 2.0
Ladda ner en gratis bloggdesign på www.designadinblogg.se/gratisdesign - allt om bloggdesign!